Forum Adına Herşey

Tsubasa Hakkında Herşey, programlar, oyunlar


  Captain Tsubasa Tüm Seriler ( DETAYLI )

  Paylaş
  avatar
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 36
  Kayıt tarihi : 28/01/09

  Captain Tsubasa Tüm Seriler ( DETAYLI )

  Mesaj  Admin Bir Perş. Ocak 29, 2009 8:14 am

  Captain Tsubasa  Anime'nin Adı: Captain Tsubasa
  Türkiye'de yayınlanan Adı: Küçük Golcü
  Kategori: TV Serisi
  Süre: 21 Dakika
  Bölüm Sayısı: 128
  Tür: Shounen, Spor
  Yayım Tarihi: 13/10/1983 ile 27/3/1986 arası
  Firma/Stüdyo: Group TAC, TV Tokyo, Toei Animation
  Orijinal Eser: Youichi TAKAHASHI
  Müzik: Hiromoto TOBISAWA
  Açılış Şarkısı: Moete Hero
  Kapanış Şarkısı: Fuyu no Lion

  Tsubasa Ohzora, 11 yaşında futbolu çok seven küçük bir çocuktur, en büyük hayali büyüdüğünde profesyonel bir futbol kariyerine sahip olup, Japonya adına "FIFA Dünya Kupası" nı kazanmaktır. Annesi ile birlikte yaşayan Tsubasa, Nankatsu şehrine taşınır ve burda Nankatsu ilkokuluna yazılır. Bu okul tüm şehirde en vasat futbol takımının olduğu okul olarak bilinmektedir. Burada sürekli işerden kaçan, tembel ve geveze bir çocuk olan Ryo Ishizaki , "Gol yemeyen" kaleci olarak tüm şehre nam salmış olan Genzo Wakabayashi ile tanışır. Kısa süre sonra Wakabayashi ile rakip konumuna düşerler. Bir antrenman öncesindeki tartışma sırasında eski Brezilya milli takımı futbolcusu Roberto Hongo tarafından farkedilir ve O'nun özel sebeplerinden dolayi bir süre Japonya'da kalacağını, kendisinin Kaptan Ohzora'nın arkadaşı olduğunu ve öğrenir. Roberto, Tsubasa nın futbol yeteneklerinden çok etkilendiğini, kendisini ve takımını çalıştırmak istediğini söyler, bunun üzerine nankatsu futbol takımının koçu olarak Tsubasa ve arkadaşları ile çalışmaya başlarlar. Ayrıca Tsubasa'ya, eğer yükselip turnuvalari kazanır ve dünya gençler şampiyonasını kazanabilirse onu Brezilya ya götüreceğine dair söz verir.
  Hikaye Tsubasa'nın ilkokulda başlayıp liseye kadar uzanan zaman boyunca oynadığı maçlar, yaşadığı olaylar üzerine devam eder. Animenin ana teması futbol olsa da asıl amaç herşeyin kazanmak olmadığını , kazanılabilecek en değerli şeylerin birlik, beraberlik ve dostluk olduğunu vurgulamaktır.


  Shin Captain Tsubasa  Anime'nin Adı: Shin Captain Tsubasa
  Kategori: OAV
  Süre: 27 Dakika
  Bölüm Sayısı: 13
  Tür: Shounen, Spor
  Yayım Tarihi: 1989
  Firma/Stüdyo: Animate Film
  Orijinal Eser: Youichi TAKAHASHI
  Açılış Şarkısı: So Long Dear Friends
  Kapanış Şarkısı: Saigo no First Kiss

  Shin Captain Tsubasa serisi Fransa'da yapılan 16 yaş altı dünya kupasını içerir.
  Japonya Milli takımı, Almanya'da yapılan birkaç dostluk maçından sonra Fransa'ya giderek dünyanın en iyi oyuncularının bulunduğu takımlar ile tanışırlar. Avrupanın en iyi kalecisi Gino Hernandez, Avrupanın en iyi forveti Karl-Heinz Schneider, yıldız orta saha Kaltz, Tsubasa ile eşit yetenekte gösterilen Diaz ve son olarak ev sahibi konumundaki Pierre, Japonya nın rakipleridir.  Captain Tsubasa J
  Anime'nin Adı: Captain Tsubasa J
  Kategori: TV Serisi
  Süre: 21 Dakika
  Bölüm Sayısı: 47
  Tür: Shounen, Spor
  Yayım Tarihi: 1994-10-21 ile 1995-12-22 arası
  Firma/Stüdyo: Nippon Animation
  Orijinal Eser: Youichi TAKAHASHI
  Açılış Şarkısı: Fighting!
  Kapanış Şarkısı: Otoko Darou!

  İlk 33 bölüm Captain Tsubasa (ilk seri) animesinin tekrarıdır. J öyküsü 35. bölümden itibaren İtalya'da futbol oynayan Japon Shingo Aoi'nin görünmesi ile başlar. Tsubasa artık profesyonelliğe adımını atmış, Brezilya nın Sao Paulo takımında oynamakta, Roberto Hongo ise Sao Paulo antrenörü konumundadır. Seride genel olarak Shingo Aoi , Tsubasa ve onun büyük rakibi Carlos Santana üzerinde durulmuştur.
  Bu sırada Gamo nun Japonya teknik direktörlüğüne getirilmesi ile onun tarafından, "Yetenekleri farkedilmemiş oyuncular" topluluğu olan Real Japan 7 takımı kurulmuş, şu anki Japonya takımına rakip olmuş ve alınan mağlubiyetler ile birçok Japon oyuncu takımdan kovulmuştur.
  Seride bir yandan Tsubasa ve Shingo nun kariyeri ile devam ederken, diğer yandan Japon oyuncuların sıkı antrenmanları ile devam eder ve asya kupasının Grup maçları oynanarak seri son bulur.


  Captain Tsubasa Road to 2002  Anime'nin Adı: Captain Tsubasa Road to 2002
  Kategori: TV Serisi
  Süre: 24 Dakika
  Bölüm Sayısı: 52
  Tür: Shounen, Spor
  Yayım Tarihi: 07/10/2001 - 06/10/2002 arası
  Firma/Stüdyo: Madhouse Studios
  Orijinal Eser: Youichi TAKAHASHI
  Açılış Şarkısı: Dragon Screamer, Our Relation
  Kapanış Şarkısı: Feel so Right, Katsu, Keep on Going, BREAK OFF!

  İlk 36 bölüm "Captain Tsubasa" ve "Captain Tsubasa J" serisinin tekrarıdır. Road to 2002 hikayesi, 37. bölümde Japonya menajeri Katagiri'nin ayarladığı Japonya-Hollanda dostuk maçı ile başlar. Bu maçtan hemen sonra Tsubasa artık kariyerinin zirvesine ulaşarak İspanya'nın Barcelona takımına transfer olur. Aynı zamanda Wakabayashi Almanya'nın Hamburg takımında kariyerine devam etmekte, Kojiro Hyuga ise İtalya'nın Juventus takımına transfer olmuştur.
  Seri Tsubasa ve Hyuga nın Avrupa'daki kariyerleri ile devam eder, Japonya-Brezilya dostluk maçının başlangıç düdüğü ile son bulur.

   Forum Saati Ptsi Ara. 17, 2018 2:15 am