Forum Adına Herşey

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Adına Herşey

Tsubasa Hakkında Herşey, programlar, oyunlar

Captain Tsubasa 2 Tam Çözüm Version 1.2( Güncell)

Admin
    Admin
    Admin

Captain Tsubasa 2 Tam Çözüm Version 1.2( Güncell) Empty Captain Tsubasa 2 Tam Çözüm Version 1.2( Güncell)

Mesaj  Admin Perş. Ocak 29, 2009 8:55 am

Hiç Şüphesiz Oyunu en gizemli ve güçlü oyuncusu.. Mach Şutu İse oyunun en gizemli şutudur.. birden kaybolur kaleci şaşırır ve tekrar ortaya çıkar bu şutun gol girmeme ihtimali %0.1 dir. Bu oyundaki hızlı koşan birkaç oyuncudan biridir.. çalımları ve şutları çok etkilidir. Şut çekmeyi sever. Karşı kaleye çok çabuk ulaşır ve gol atar.. Carlos Santana İle Çok İyi anlaşırlar hatta carlos bazen şut çekmek yerine ona pas atabilir.. bu oyuncu ile birlikte brezilyanın oyun stili tamamen değişir sahada bambaşka bir brezilya göreceksiniz..

TEBRİKLER..

Maçı kazandınız ve bu younda burada bitti tadı damağınızda kaldı bazen çok zorlandınız bazen çok kolay kazandınız düşe kalka bir oyunuda sonuna geldik buradan sonra çok güzel bir vide izleyip ana menüye aktarılacaksınız . Bütün oyuncular birbirini tebrik eder ve tsubasa kupayı kaldırır buradan sonrası zaten benim anlatımımın dışına çıkar Yani anlatılmaz yaşanır.. Sizi Bu An İle Baş başa Bırakıp Ekstralar Bölümüne Geçiyorum…

TÜYOLAR , HİLELER , İLGİNÇ YÖNLER , HATALAR Vs..;

OYUN ŞİFRELERİ :
    Bu şifreler sayesinde oyuna istediğiniz takımdan başlayabileceksiniz.. yapmanız gereken oyun ilk açıldığında “cintinue” ye basmak.. ve buradaki rakamları tuşlamak..

Fluminense
    RWbgl qv16+ DINSX +tn

Corinthias
    fnNa6 8huNP 2ChjJ R1B

Gremio
    VLVl3 fprKS 0,emR 8Fa

Palmeiras
    52a0T oEk1T Cy8QE PUV

Santos
    Gj3GB 9v5VL 4up3s +cl

Flamengo
    EeKY2 UW9QJ TQd9l +Zj

Kunimi
    g9JX1 Ty8In pYjca I4g

Akita
    ww7AE Y9hYs clsA9 +Xg

Tatsunami
    VRjdm AI97a btOo5 K+0

Mushashi
    Orpei 3wn3n G1Kev Web

Furano
    +YC48 rrrPy qfjT+ QHL

Toho
    Z4v0T kTsn+ Xl8MD KoE

Roma
    mDRRM Y66S4 o61i3 wOb

URUGUAY
    n4owy RZ7GD tYaqo IvF

Hamburg
    RbQnW WvYsD DPAQC wAw

JAPONYA
    kKEIj 7vR4y 0wLkf XCI

SURİYE
    QSwbP NEk57 Yp4GF XGH

ÇİN
    O5dPp GxuYB FCRej VE5

İRAN
    e,Zfw xc30I BKYbg Mhl

KUZEY KORE
    BZXpX nJIQ8 5c,,M dVb

ARABİSTAN
    Xnq,H 7OfAO 6zv+3 Mm7

GÜNEY KORE
    dFV+s 5lnvM 88U3T q+h

(şifreler alıntıdır.. resimli şifrelere ulaşmak için http://www.tsubasafan.net sitesine bakınız..

3 - TAKIM FORMALARI

São Paolo = beyaz
    Fluminense = gri
    Corinthias = mor
    Gremio = yeşil, kırmızı
    Palmeiras = Yeşil
    Santos = açık siyah, beyaz
    Flamengo = Kırmızı, açık siyah
    Nankatsu = mavi, beyaz
    Kunimi = Açık mavi, beyaz
    Akita = yeşil
    Tatsunami = Mavi, açık mavi
    Mushashi = Pembe, beyaz
    Furano = Açık kahverengi, beyaz
    Toho = siyah, açık siyah
    Roma = kırmızı
    Uruguay = koyu gri
    Hamburg = açık yeşil, beyaz
    JAPONYA = Kırmızı, beyaz
    SURİYE = Açık gri
    ÇİN = açık kahverengi, kırmızı
    İRAN = Yeşil, koyu yeşil
    KUZEY KORE = kahverengi
    ARABİSTAN = Mavi, koyu mavi
    GÜNEY KORE = Mavi, kırmızı
    VASCO da GAMA = Yeşil, beyaz
    POLONYA = Kırmızı, beyaz
    İNGİLTERE = turuncu, beyaz
    RUSYA = Beyaz, kırmızı
    FRANSA = Mavi
    MEKSİKA = Yeşil
    İTALYA = Beyaz, mavi
    HOLLANDA = turuncu, beyaz
    ARJANTİN = Açık mavi, siyah
    ALMANYA = Beyaz, siyah
    BREZİLYA = Sarı, mavi
    (takım formaları alıntıdır..)

Görünüm Grafik ;

Diğer bilgisayar oyunlarından çok farklı bir oyun oyunda bulunan oyuncular 3 boyutlu olarak gösteriyor sahada sadece topu süren adamı gösteriyor diğer adamları ise aşağı haritada bulunan numaralardan takip edebilirsiniz.. Şut Vururken Özel Hareketler Yaparken Çok Karizma Resimler Çıkıyor.. Özel Hareketler Yaparken Çok Değişik Grafikler Çıkıyor Karşımıza Yani Şuana Kadar Oynadığınız En Güzel Futbol Oyunu Olacak..

Hakem ;

Hakem Benim Çok Hoşuma Gidiyor Oyun Durduğu zaman elinde düdük ile direk karşımıza çıkıyor gerçektende müthiş yapmışlar..

Spiker ;

Arkadaşlar bu oyunda spiker’de var.. bu kadar eski bir oyunda spiker olması çok hoş yani şuanda çıkan oyunlarda bile spiker olmuyor.. Spikerimiz her maç başında sonunda karşımıza çıkıyor .. Maçı İse Aşağıda Yazılı Olarak Anlatıyor Müthiş Bir şey..

TAKTİK ;
    Arkadaşlar Bu Oyunda Kullanabileceğiniz En Güzel 2 Taktiği Size Sunacağım …

Oyunu Kazanmak İstiyorsanız “Save” Kullanın Örnek Vermek Gerekirse Örneğin toho maçında bir gol attınız hemen oyunu kaydedin toho oyuna başlayıp atağa kalktı hatta gol bile attı o zaman tekrar save’i açın böylelikle tekrar sizin gol attığınız yerden başlayacaktır.. bir örnek daha vermek gerekirse mesela misakiye hava topu geldi tam bu anda save yapın kaleye şut vurun eğer gol girmezse tekrar save den başlayıp farklı yollar deneyin veya şut çekmeye tekrar deneyin..

Bu Oyunda En Güzel Ama Sıkıcı Taktik “Dur Git” Taktiğidir.. Oyuna Başladığınızda BiR adım gidip durdurup başlatıp tekrar bir adım gittikten sonra durdurmak.. böyle yaparsanız önünüze hiç adam geçmez daha doğrusu geçemez ama ben bunu taktik olarak değil de bir hata olarak gördüğüm için yazdım..

HATALAR ;

Tsubasa İlk Drive Overhead Kikc Vuracağı Zaman Topu Atan Oyuncu Kim Olursa Olsun Saçı Siyah Gözükür..
    Tsubasa Drive Overhead Kick’i İlk Vurduğunda Top Ağları Deler Ama Skil’liAynı Olmasına Rağmen Diğer Vuruşlarında Delmez..
    İkiz Futbolcular Topa Vurduklarında Gol Topu İlk Vurana Yazılır.. Örneğin Nei Ve Toninho’da Son Vuruşu Toninho yapmasına rağmen gol Nei’ye Yazılır..
    Top Sizde İken Karşı Kalenini Ceza Sahası içinde köşede Korner Noktasına Biraz Uzak Ceza Sahası çizgisi içinde Bir Noktada ( biraz kötü oldu en iyisi resimle açıklamak)

İşte tam bu noktada yaptığınız özel verkaçlarda taa geriye tam kalenizin önüne gidersiniz yani karşıdan karşıya geçmiş gibi olur forvetten defansa dönmek zaman geçirmek için çok güzel bir özellik ( bunu yaptığımızda tam emin değilim ama 5 numara ileri çıkıyor)

Polonya Maçında Maher Çok Hızlı Koşmasına Rağmen Top Bizde İken Diğer Oyunculardan Hiçbir Farkı Yoktur..
    Diğer Oyuncularda Yürümeye 3 Güç Gitmesine Rağmen Misugide Her Adım için 5 güç gider ve buda kalp rahatsızlığı ile ilgili olabilir..
    Tsubasa’nın Cyclone Şutu İlk Vurduğunda Topun Önüne Kalecide Dahil Hiç Kimsenin Geçmemesi..
    Misuginin İlk Yarı Gücünün 0 Olması..
    Tsubasa ve Hyuganın Köşe Vuruşunda Bile DriveTiger Vurabilmesi J
    Lee Hanne – Lee Bankun kardeşlerin top nasıl gelirse gelsin ( yerden veya havadan) vole vurması..
    Tıpkı lee kardeşler gibi pierr ve napolende her topa slidercannon vurur..
    Kalecinin kaleci vuruşunu orta sahadan atması ve topun kendi sahasına düşmesi

ÖZEL ŞUT ;

Şimdi Size Özel Şut Çekmeyi Ve Takımımızda Bulunan Özel Şutları Anlatıcağım..

Özel Şut Çekme :

Özel şut çekmek için önce özel adam lazım ve buda sizde var önce topu tsubasa’ya atın ( 10 numara) daha sonra “z” tuşu ile oyunu durdurun.. Sonra “Sağ” Yön Tuşu İle “d” Tuşuna Basın Eğer Özel Şutu Varsa ; karşınıza seçenekler gelecek Şutlar Güç Bakımından Yukardan Aşağı Sıralanmıştır .. Yani En Üstteki En Güçsüz En Altaki En İyi Şutudur..

Özel Şutlar ;

Bu oyunda özel şut olması çok şaşırmıyorum.. blakis normal olarak görüyorum.. Doğal olarak animeye göre yapıldığına göre özel şut olması lazım Her Oyuncuda Olmasa da Özel Şutlarımız Var .. Şimdi Size Bizim Takımlarımızda Özel Şutu Olanları Sıralıyacağımz..

Sao Paulo ;

Tsubasa Ohzora ;
    Drive Shoot(200) : Bu Şut Tsubasa’nın Efsanevi Şutudur İleriki Maçlarda Fazla Etkili Olmayacak Ama İlk Bölümde Çok İşinize Yarayacak ..

Not : İlerde Cyclone Şut’u Öğrenecek..

Nankatsu ;

Nitta Shun ;
    Hayubasa Shoot(200): Hayubasa Şut Nittanın Tek şutudur kartal şutu olarak da bilinir fazla etkili olmasa da nankatsu takımındaki tek özel şut olduğu için sıkca kullanacağınız bir şuttur.. Japonya takımına geldiğinizde ise bu şutu inanın bir kere bile çekmeyeceksiniz J

Japonya Milli Takımı ;

Makoto Souda ;
    Kamisori Shot ( 200) : Ben Bu Şutu fazla sevmiyorum bu yüzdende üstünde durmuyacağım basit bir şut işte

Jitou ;
    Jitou-Sano combo shoot : Jitou’nun Vurup Sano’nun Kafa İle Tamamladığı Görsel Açıdan Güzel Ama Etkili Olmayan Bir Şut ..

Hikaru Matsuyama ;
    Eagle Shoot(200) : Bu Oyunda Fazla etkili Bir Shoot Değil Ama ct3 oyununda Bu şuta çok değer verildiğini göreceksiniz bencede öyle olmalı çünkü harika bir şut..

Kojiro Hyuga ;
    Tiger shoot 240 : Hyuga’nın diğer oyunculardan birçok farklı yönü vardır.. bir farklı yönü ise şutlarıdır .. şutları “ Tiger” Ve “ Neo Tiger “ Güç Bakımından Diğer Şutlardan Çok Farklıdır .. Tsubasa’nın Drive ‘ı , Matsuyama’nın Eagle’si 200 Güç Götürürken Hyuga’nın Tiger’i 240 Götürür.. Şut Hakkında Hiç Bir şey Dememe Gerek Yok Gerçektende Müthiş Güçlü..
    Neo-tiger shoot 370 : Bu Şutu Gücündende Anladığınız Gibi Durdurmak İmkansız. Sonradan Öğrendiği Harika Bir Şuttur.. Belkide Oyundaki En Güçlü Şuttur. ( Cyclone’den sonra)

OYUNUN Çalıştırılması ;

Tabi Bu Oyun Çalışmadan Oynanmaz Okadar Yazı Yazdık Boşa Gitmesin . Çalıştırmak İçin Önce Bir Pc Niz Olması Lazım .(ve buda sizde vardır ) Şimdi Size Çalıştırılması Adım Adım Anlatıcağım..

1) http://tsubasafan.net sitesine girin.. ( bu satırları okuyorsanız zaten sitedesiniz )
    2) Üye Olun.. ( linkleri görmek için üye olmak gereklidir)
    3) Daha Sonra Forumda “ Captain Tsubasa Dowload “ isimli Bölümden “ Captain Tsubasa 2 “ konusuna girin.(eğer türkçesini istiyorsanız oda var..) İndirmek için mesajın altındaki linke tıklayın.. daha sonra bir klasör açıp oyunu o klasörün içine atın..
    4) Şimdi Emülatörü indirmek için “ Captain Tsubasa Emülatörleri” Bölümüne Gelin. Burdan Nes Emülatörünü ( Nester J , VirtuaNES ) indirin ..
    5) Emülatörü de zipden çıkarıp oyunu attığınız klasöre attıktan sonra emülatörü çalıştırın..
    6) emülatörü açtıktan sonra “file” = “open” (Türkçe emülatörde “dosya” = “oyun aç “ ) konumunu izleyin . Bundan Sonra Oyunu Seçip Üstüne Tıkladıktan Sonra Oyunumuz Açılacaktır..

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 1:15 am